AKM – Gar- Kızılay Metrosu Açıldı mı? AKM- Gar- Kızılay Metro Hattı Hangi Duraklardan Geçiyor?

Yapımına geçtiğimiz yıllarda başlanan AKM- Gar- Kızılay metro hattının açılışı bugün gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen açılışta bu metro hattı ile Keçiören’den Kızılay’a rahatlıkla ulaşım sağlanacak. Ankara metro hattının kilit noktası olarak görülen bu metro hattı ile Ankaralılar aktarmasız bir yolculuk yapabilecekler. Peki çok kişi AKM – Gar- Kızılay metro hattının ne zaman hizmete gireceğini merak ediyor. Peki AKM- Gar- Kızılay metro hattı açıldı mı? AKM- Gar- Kızılay metro hattı hangi duraklardan oluşuyor? Detaylar içeriğimizde.

Uzun zamandır beklenen AKM – Gar – Kızılay metro hattının açılışı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla bugün gerçekleşti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın Ankara’da raylı sistem ağını genişletmek için yaptığı bu hat, yolculara kolay bir ulaşım imkanı sunuyor.

Ankaralılar AKM- Gar – Kızılay metro hattı ile Keçiören’den Kızılay’a aktarma yapmadan rahat bir şekilde gidebilecekler.

12 Nisan 2023 tarihinde hizmete girmeye başlayan AKM- Gar – Kızılay metro hattının hangi duraklardan geçtiği ise merak ediliyor.

AKM- Gar- Kızılay Metro Hattının Güzergahı Neresi? Hangi Duraklardan Geçiyor?

Açılışı yapılan AKM- Gar- Kızılay metrosu ile Ankara’da toplamda 44.5 km uzunluğunda metro hattı olacak. Yolcular Gar, Adliye ve Kızılay olmak üzere üç istasyondan oluşan bu metro hattı ile Keçiören’den Kızılay’a ulaşım sağlayacaklar.

Yeni yapılan 600 kapasiteli Gar İstasyonu ile Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’na (YHT) aktarma yapılabilecek. Ayrıca Gar İstasyonundan  Ankaray ve Başkentray’a da geçilebilecek. 

Yolcular, Adliye İstasyonundan ise Başkentray’a aktarma yapabilecekler. Son istasyon Kızılay’dan Başkent, Ankaray ve Çayyolu metrolarına da geçiş yapılabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir