Akşener’in Altılı masaya dönüşüne Perinçek yorumu: ABD krize el koydu!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Altılı masaya geri dönmesiyle ilgili bir açıklama yaptı.

ANKARA’DAKİ GİZLİ KARARGÂH

Ankara’da, tıpkı Ergenekon-Balyoz sürecinde olduğu gibi, tertipleri planlayan ve yönlendiren bir ‘Gizli Karargâh’ kurulduğunu öne süren Perinçek “Karargâhta yabancı operasyon şefleri ve FETÖ artıkları bulunuyor. Karargâh, kirli elini stadyumların içine kadar uzatıyor ve çeşitli kargaşalık planları tertipliyor” dedi. Perinçek, Kılıçdaroğlu ve Akşener bu karargâhla iletişimlerini, kendi kurmaylarına da haber vermeksizin yürüttüğünü belirtti.

Perinçek, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

‘MASAYI DEVİREN AKŞENER’E YENİ BİR ROL VERİLDİ’

“Altılı Masayı kurtarma önerisi, masayı deviren Akşener’e yaptırılarak, kendisine onurunu sözüm ona kurtaran bir rol verildi. Meral Akşener, Altılı Masa’dan İYİ Parti’nin varlığını sürdürme refleksiyle kalkmıştı. Bu kez ABD’nin dayatmasıyla masaya döndü.

Altılı Masanın yalnız Cumhurbaşkanı adayı değil, Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayları da CHP’li oldu. İYİ Parti açıkta kaldı.”

‘İMAMOĞLU VE YAVAŞ’IN İDDİALARI BİTİRİLDİ’

İstanbul ve Ankara Belediye Başkanları İmamoğlu ve Yavaş’ın Kılıçdaroğlu’na ‘isyanları’nın kontrol altına alındığını vurgulayan Perinçek bu iki Belediye Başkanının seçim sonrasında Kılıçdaroğlu’na rakip olma olanakları da yok edildiğini söyledi.

Perinçek, Yavaş ve İmamoğlu’nun Kılıçdaroğlu’nun ‘yenilgisini’ paylaşacağını iddia etti.

ABD Altılı Masanın dağılması tehlikesini şimdilik bertaraf etmiş oldu” diyen Perinçek, FETÖ, PKK ve HDP’nin bayram yaptığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir