Beklenmedik ayrılık: Beyonce ile Adidas’ın Ivy Park işbirliği sona erdi

Beyonce ve Adidas işbirliğine 2018 yılında başlamış, bu noktada Adidas Ivy Park kıyafetlerinin üretimini üstlenirken Beyonce de marka için ayakkabı ve kıyafet üzerinde çalışmıştı.

Beklentilerin aşağısında kaldı

Ticari ayrılık haberi, Wall Street Journal’ın Şubat ayında Ivy Park’ın 250 milyon dolarlık satış beklentisine kıyasla sadece 40 milyon dolar değerinde iş yaptığını yazmasının ardından geldi. Geçtiğimiz ay Wall Street Journal’da yer alan bir haber, pop yıldızı ile Adidas arasındaki ortaklıkta bir sorun olduğunu gündeme getirdi. Kaynaklara göre, Ivy Park’ın 2022’deki düşük performansı Adidas’ın yıllık beklentilerine yaklaşık 200 milyon dolarlık bir boşluk açmıştı. Gazete tarafından incelenen belgeler, serinin satışlarının bir önceki yıla göre yüzde 50’den fazla düşerek yaklaşık 40 milyon dolara gerilediğini gösterdi.

THR’nin haberini dayandırdığı kaynağına göre, Beyonce ve Adidas son zamanlarda tasarımsal konulardaki farklılıklar nedeniyle tartışmaya başlamış bu da anlaşmanın sona ermesine yol açmıştı.

Ancak, iki tarafın tam olarak ne konuda anlaşmazlığa düştüğü henüz net değil

Daily Mail ise söz konusu haberi “Her şeye rağmen, Beyonce’nin kendi yolunu çizmeyi ve yaratıcı özgürlüğünü korumayı umduğu söylendi” ifadeleriyle servis etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir