Bitcoin: Boşluklar ve fiyat manipülasyonları

Investing.com – Yatırımcıların riskli kripto para birimlerinden güvenli liman olduğu varsayılan Bitcoin‘e kaçışı, BTC/USD fiyatını yükselterek grafiklerde iki boşluğa neden oldu.

Boşluklar, piyasalarda belirli bir aralıkta fiyat keşfi yaptırmayacak kadar hızlı fiyat hareketleri sonucunda ortaya çıkar. Bir borsa teorisine göre, ortaya çıkan boşluklar daha sonraki bir zamanda, gidilen yöne geri dönülmeden önce tekrar kapatılır.

Bu nedenle dünyaca ünlü bir tacir olan Peter Brandt, Bitcoin’in mevcut seviyelerde açığa satılmasını tavsiye etti. Ona göre, yakında boşlukların kapanmasına yol açacak aşağı yönlü bir hareket beklenmeli.

Twitter’da “il Capo Of Crypto” takma adıyla tanınan kripto analisti de aşağı yönlü bir hareket bekliyor. Ancak bunun nedeni olarak grafikteki boşlukları değil, fiyatların manipüle edilmesini görüyor.

Bunu da BTC’nin 25.000 dolar sınırını aşmasına rağmen altcoinlerin yükseliş trendini bu ölçüde takip etmek istememesiyle gerekçelendiriyor. Uzmana göre BUSD ve USDC’den çıkışlar yükselişten sorumlu

Analist düşüş beklentisini sürdürüyor ve hatta yeni düşük seviyeler bekliyor.

Haber: Marco Oehrl

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir