Bitcoin Çöküşlerini Bilen Analistin Son Tahmini Korkuttu!

Lider kripto Bitcoin ve altcoin’ler geçen hafta güçlü bit koşu yaptı. Bu da bazı analistlerce ayı piyasasının sona erdiği ve boğa piyasasının başladığı şeklinde yorumlandı. Ancak, Bitcoin çöküşlerini isabetli tahmin ederek bir ün yapan Crypto Capo takma adlı analist geri döndü ve önceki iddiasını yineledi. Analiste göre, piyasa düşüşe devam ediyor.

Bitcoin kahini: Ayı eğilimi değişmedi!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, 2021’in ortalarından beri düşüş eğiliminde ve hem yatırımcılar hem de analistler arasında endişe yaratıyor. Bununla birlikte, kripto para biriminin sonunda 20.000 dolar sınırını aştığı ve 27.000 dolar seviyesini mesken tuttuğu görülüyor. Bu haber yatırımcılar arasında heyecan yaratırken, piyasanın yönü konusunda hala çelişkili görüşler var.

Geçmişte Bitcoin’in keskin bir şekilde düşüşlerini doğru tahmin eden ve piyasada düşüş eğilimini sürdüren Crypto Capo takma adlı analist geri döndü. Bu arada, Capo’nun bir aydan uzun bir süredir Twitter’da aktif olmadığını hatırlatalım. Analistin isabetli tahminleri için bu makaleye göz atınız. Capo’ya göre, Bitcoin’in fiyatındaki son artışa rağmen, altcoin’ler aynı şeyi yapmadı ve hala büyük direnç seviyelerinde tutunuyor. Analizi, Bitcoin’deki son rallinin, özellikle BUSD ve USDC ile yüksek fiyat manipülasyonundan kaynaklanabileceğini gösteriyor. Analist, ayı eğilimini sürdürüyor ve piyasanın tamamen dışında, yeni diplerin olma ihtimalinin hala yüksek olduğunu belirtiyor.

Capo, pesimist olarak diğerlerinden ayrılıyor

Bununla birlikte Capo’nun analizi herkes tarafından paylaşılmıyor. Çünkü birçok yatırımcı Bitcoin’in fiyatındaki son artışın boğa eğiliminin başlangıcına işaret edebileceği konusunda iyimser. Ancak Capo’nun geçmişte yaptığı isabetli analizler, bakış açısının da göz ardı edilmemesi gerektiğini gösteriyor.

Kripto para piyasasının mevcut durumu, önümüzdeki aylarda alacağı yön konusunda çelişkili görüşlerle belirsizliğini koruyor. Bazı analistler, Bitcoin’in son fiyat artışı konusunda iyimser olsa da, Capo gibi diğerleri, fiyat manipülasyonu potansiyeli ve yeni düşük seviyeler konusunda uyarıda bulunarak temkinli olmaya devam ediyor. Bu belirsizliğe rağmen, birçok kişi ve şirketin dijital varlıklara yatırım yapmasıyla birlikte kripto para birimlerinin popülaritesi ve benimsenmesi artmaya devam ediyor. Piyasaya daha fazla insan girdikçe, önümüzdeki aylarda Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatının nasıl gelişeceğini görmek ilginç olacak.

Sonuç olarak, Bitcoin’in fiyatındaki son artış yatırımcılar arasında heyecan yaratırken, yönü konusunda çelişkili görüşlerle piyasa belirsizliğini koruyor. Bitcoin’in fiyatlarındaki son artışın sürdürülebilir olup olmadığını veya Capo’nun yeni dip seviyelerine ilişkin tahmininin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini yalnızca zaman gösterecek.

Capo’nun Twitter’dan ayrılış serüveni!

Daha önce, 17 Şubat’ta analist, açgözlü rakiplerine ‘saygı her şeydir’ diye hatırlatan uzun bir mesajla öne çıktı. Piyasanın görünüşte yükselişe geçmesine rağmen, insanların ‘kaybetmekten korktukları’ için buna çok kızdıklarını da belirtti. Analist, ara sıra Twitter’da görünürken, yatırım yapmak için doğru zaman olmadığını ve satın almadığını yineledi. Hatta takipçilerine sırf “Twitter olumsuzluklarından” etkilenmemek için kamusal alandan uzaklaştığı bilgisini verdi. 9 Ocak’ta Capo, herhangi bir ‘yükseliş onayı’ bulunmadığına ilişkin tweet attı ve şunları söyledi:

Ancak, henüz tek bir yükseliş onayı yok. Sadece bakmak gerekiyor. Orada, gözlerinizin önünde. Bir ayı eğilimi bozulmadan duruyor. Bitcoin ve piyasanın çoğu, kırılan destekleri direnç olarak test ediyor. Bunu defalarca gördük.

İlginç bir şekilde, topluluğun tweet’lerine yaptığı yorumlar, ona olan güvenlerinin ve sevgilerinin bir kanıtı. Onu tamamen destekleyen takipçiler var ve bazıları şiddetle geri dönmesini istiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir