Coinbase Yetkilisi: Bu Altcoin Borsada Listelenebilir!

Coinbase’in baş hukuk görevlisi Paul Grewal, SEC ile olan davası nedeniyle delist edilen bir altcoin hakkında yeniden listeleme kararı alabileceklerini bildirdi.

Coinbase, bu altcoin projesini tekrar listeleyebilir

ABD merkezli kripto para borsası, SEC’in Ripple aleyhine açtığı dava ışığında 19 Ocak 2021’den itibaren tüm XRP işlemlerini tamamen askıya aldı. SEC ve Ripple davası sona yaklaşırken Paul Grewal, Coinbase’in XRP’yi yeniden listelemesinin mümkün olduğunu söylüyor.

Thinking Crypto YouTube kanalının sunucusu Tony Edward ile konuşan Grewal, yeniden listeleme konusunda kesin bir yanıt vermek için birkaç yasal belirsizlik olduğunu belirtti.

19 Ocak 2021’de Coinbase, SEC’in Ripple’a açtığı davaya cevaben XRP’yi delist etme kararı aldı. Diğerlerinin yanı sıra Bitwise ve Bitstamp dahil olmak üzere birçok merkez borsa aynı kararı aldı.

Listeden çıkarma hakkında kendisine soru sorulduğunda Grewal, yeni bilgiler öğrenerek varlıkları düzenli olarak değerlendirmenin standart şirket politikası olduğunu söyledi. Biraz diplomatik tepkiye rağmen, durumun bazı XRP yatırımcıları için hayal kırıklığı kaynağı olduğunu kabul etti.

Coinbase XRP’yi yeniden listeleyecek mi?

Paul Grewal, Coinbase’in XRP tokenini yeniden listelemesinin mümkün olduğunu söylüyor. Fakat buna net bir cevap vermek için birkaç yasal belirsizlik olduğunu belirtiyor.

Davanın durumu hakkında yorum yapan Grewal, Ripple’ın savunma ekibinin SEC’in argümanına meydan okumakta başarılı olduğunu söyledi. Bu çabaların Coinbase’in Ripple’ın davasını destekleyen kendi özetini sunması için yeterli motivasyon olduğuna o kadar ikna olduğunu da sözlerine ekledi.

Coinbase’in XRP’yi yeniden listeleyip listelemeyeceği sorulduğunda Grewal, “bu mümkün” dedi. Ancak bu, davanın sonucuna bağlı olacak. Röportajın bir kısmında söylediklerine göre:

Birçok şey, bu mahkemenin nasıl karar vereceğine ilişkin ayrıntılara bağlı olacak. Bunun bazıları için pek tatmin edici olmayacağını biliyorum ama halka açık bir şirket olarak dikkatli adımlar atma sorumluluğumuz var…

Paul Grewal, SEC ve Ripple davasını nasıl görüyor?

SEC ve Ripple davası, dikkatleri SEC’in politikalarındaki ve düzenleme yaklaşımındaki tutarsızlıklara odakladı. Örneğin, Ripple’ın adil ihbar savunması, XRP’nin Bitcoin ve Ethereum’a benzer olduğunu ve aksine bildirimde bulunulmaksızın sanıkların menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiklerine inanmak için hiçbir nedenleri olmadığını ileri sürdü.

Başka bir deyişle, BTC ve ETH menkul kıymetler değilse ve XRP’nin farklı olduğuna dair bir bildirim yoksa, davalının menkul kıymetler yasalarını bilerek ihlal etmediği sonucuna varılacak. Bloomberg analistlerinden Elliott Z., dava sonucunun sadece XRP için değil, tüm piyasa için önemli olduğunu söylüyor.

Kriptokoin.com olarak ABD’li düzenleyicilerin artık staking içeren altcoin projeleriyle daha fazla ilgilenmeye başladığını aktarmıştık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir