Kızılcık Şerbeti dizisinin konusu nedir? Kızılcık Şerbeti dizisi neleri anlatıyor? Kızılcık Şerbetinin başrolleri kim?

Kızılcık Şerbeti dizisi, Türk izleyicisinin de arzu ettiği üzere ilişkiler üzerinden kendisine yeni bir temel oluşturdu. Doğa ve Fatih ilişkisinin çatışmaları ile kopmaya doğru giden hallerindeki değişimler, ekran başındaki birçok kişiye kendi hayatlarında yaşadıklarını anımsattı.

Ömer ve Kıvılcım ilişkisinin gidişatı ve eski ilişkilerinin yansımalarını aşarak yeni bir hayata birlikte tutunma istekleri izleyicileri heyecanlandırdı. Onların yepyeni bir hayata tutunma istekleri, orta yaşta olup da benzer durumları yaşayanların kendilerini dizinin içinde bulmalarını sağladı.

Ayrıca Nursema gibi muhafazakar bir ailede yetişen, kendi duygu ve düşüncesini ailesinin çok da önemsemediği genç bir kızın içine düştü duygusal ve hayati çalkantılar da izleyenleri derinden etkiledi. Sevdiği Umut ile bir hayat kurma isteğine karşın, ailesinin kendisi için belirlediği hayatı yaşama zorunluluğu arasında sıkışıp kaldı.

İşte bu noktada da Nursema yanında belki de ilk başta pek de aileye girmesinden memnun olmadığı hemcinsi Doğa’yı buldu. Bir kadın dayanışması ile birlikte Kızılcık Şerbeti dizisi, farklı kültürlerde ve farklı inanışlar sergileseler de kadın dayanışmasının her zaman mümkün olduğunu ve güçlü bir sinerji yarattığını gösteriyor.

Kızılcık Şerbeti dizisinde hikayenin toplumsal farklılıkları bir kenara bırakarak, ilişkiler temeline doğru kayan hikaye düzeni izleyicilerin ekranda kendilerini bulmalarını sağladı. İşte bu senaryo adımlarının dizinin reytinglerine çok olumlu yansıdığını görmekteyiz.

Belki dizi ilk başta çıktığı yolda yürümüyor ve ilişkiler temelinde bir çıkış noktası buldu ama bu durumun reytinglerde sürekli artışı getirdiği düşünülür ise, yapım ekibinin başarılı olduğunu da ortaya koyuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*