Rıza Çalımbay’ın derbi taktiği: Savunmaya özel önem

Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Fenerbahçe ile bu akşam oynayacakları derbi öncesi takımına maç taktiğini verdi. Sarı lacivertli takımın bundan önceki maçlarını analiz eden siyah-beyazlıların teknik patronu, bunun sonrasındaki stratejilerini de öğrencilerine aktardı.

SAVUNMADA ÖZEL TEDBİR

Milliyet Gazetesi’nin haberine göre; Çalımbay, özellikle savunma üzerinde durdu. Güçlü rakibi karşısında gol yemeden oyuna devam etmenin önemine değinen Beşiktaş’ın teknik patronu, bununla ilgili veriler de paylaştı.

Habere göre özellikle rakibin beklerinin gücüne dikkat çeken siyah-beyazlı teknik adam, Ferdi ve Osayi’nin kanatlarının kapatılmasını ve onlara hücum imkanı tanınmamasını istedi. Savunmanın önünde yer alan orta saha oyuncularına da önemli görevler yükleyen Rıza Çalımbay, özellikle Gedson ve Salih Hadziahmetovic’in kilit rolde olduklarını anlattı.

Fenerbahçe karşısında gol yememeyi amaç edinen, bundan sonra istedikleri golü elbet bulabileceklerini ifade eden Beşiktaş Teknik Direktörü, sakat oyuncuların fazlalığına rağmen eldeki mevcutlarla en iyiyi yapmak istiyor. (SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x