SHIB, BTC, XRP, LUNC, ADA Tahmini: Fiyatlar Çığlık Atıyor!

PlanB’nin ünlü Stock-to-Flow modeli, Bitcoin için çılgınca iyimser fiyat hedefleri üretiyor. Son günlerdeki rallisinin ardından XRP için işlerin rengi değişebilir. Finans uzmanları popüler meme-coin’i Shiba Inu (SHIB) için güçlü yükseliş bekliyor. Bu arada, yapay zeka ADA ve LUNC fiyatını tahmin ediyor.

BTC, XRP, SHIB, ADA ve LUNC tahminleri

Bitcoin için çığlık attıracak bir tahmin!

2024 yılına doğru ilerlerken, giderek artan sayıda yatırımcı Bitcoin (BTC) fiyatının değer kazanmasını bekliyor. Bazıları Bitcoin’in 100.000 dolar seviyesini aşacağını tahmin ederken, bazıları da Bitcoin’in 1 milyon doları geçeceğini ileri sürüyor. Peki bu tahminler ne kadar gerçekçi? Sonuçta, bazen Bitcoin fiyat tahminleri umut ve duadan başka bir şeye dayanmıyormuş gibi geliyor. Ancak yatırımcıların dikkatini çeken popüler bir Bitcoin değerleme modeli var. İşte bu model, şu anda bazı yükseliş sinyalleri gönderiyor.

Stock-to-Flow modelinin anonim yaratıcısı PlanB’ye göre en son Bitcoin fiyat hedefi 100.000 ila 1 milyon dolar arasında. Bu model doğruysa, Bitcoin’in şu anda olduğundan biraz daha değerli olması gerekiyor. Ne kadar daha yüksek olacağı ise hala tartışmaya açık. Warren Buffett’ın bir zamanlar söylediği gibi, “Fiyat ödediğiniz şeydir; değer ise aldığınız şeydir.” Dolayısıyla, bir değerleme modelinin Bitcoin’in 2024 yılına kadar 100.000 dolar değerinde olması gerektiğini söylemesi, insanların bunun için ödemeye istekli olacağı fiyatın bu olduğu anlamına gelmiyor.

XRP fiyat analizi

Yazı sırasında XRP, gün içinde yaklaşık %4,8 düşüşle 0,66 dolardan işlem görüyordu. Altcoin geçtiğimiz hafta %7,7’den fazla değer kaybetti. Böylece, şu anda yaklaşık %35 olan aylık kazancını önemli ölçüde azalttı. XRP, şu anda SEC davasıyla ilişkili kazançların yaklaşık %60’ını sildi. Kripto analisti Vahid Karaahmetovic, XRP için şu teknik seviyelere dikkat çekiyor. XRP şu anda 0,65 dolar civarındaki %61,8 Fibonacci geri çekilme desteğini test ediyor.

XRP 1 aylık fiyat grafiği

Token bu hafta 0,703 doların altında kapanırsa, son haftalardaki olumlu haberlere rağmen XRP için üst üste üçüncü haftalık kayba işaret edecek. 0,65 dolar desteği kırılırsa, 100 haftalık hareketli ortalama (WMA) ve geçmişte kararlı bir şekilde hareket eden önemli yatay destek de dahil olmak üzere birkaç önemli destek seviyesine ev sahipliği yapan 0,57-0,58 dolar bölgesine doğru bir başka aşağı yönlü itme şansı var.

Finans uzmanlarından SHIB fiyat tahmini

Meme-coin’i Shiba Inu (SHIB), yeni bir katman-2 Blockchain yükseltmesi olan Shibarium yakında piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere ekibin planı, Shibarium’u Ağustos’ta piyasaya sürmek yönünde. Bu gelişmeyle meme-coin topluluğunda heyecan arttıkça, SHIB yukarı doğru bir yörüngede ilerliyor. The Stock Dork’un İcra Kurulu Başkanı Adam, mevcut Blockchain’in karşılaştığı çeşitli ölçeklenebilirlik ve ağ tıkanıklığı sorunlarını ele alması beklendiği için Shibarium yükseltmesini önemli buluyor.

Müşterilerine profesyonel finans ve yatırım tavsiyeleri sunan dijital bir platform olan Moneyzine.com’un CEO’su Jon’a göre SHIB, Shibarium yükseltme etkinliğinden sonra tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma potansiyeline sahip. Bu bağlamda, “Her durumda, Shibarium kullanıldığı sürece SHIB kâr edecektir. Son derece başarılı olur ve küresel bir sansasyon haline gelirse, SHIB’nin geliştirilmiş Shibarium ve yeni yakma mekanizması ile 0,01 dolar hedefine ulaşma şansı daha yüksek olabilir.” diyor.

Yapay zeka, Ağustos sonu için ADA fiyatını belirledi

Son günlerde kripto para piyasasındaki varlıkların çoğunluğu büyük ölçüde aşağı yönlü hareket ediyor. Cardano’nun (ADA) fiyatı da diğer kripto paraları takip etmeye devam ediyor. Ne yazık ki yapay zeka da ADA için Ağustos sonunda herhangi bir iyileşme görmüyor. Nitekim, kripto para analiz platformu PricePredictions’ın kullandığı gelişmiş makine öğrenimi algoritmaları, Cardano’nun fiyatını 31 Ağustos 2023’te 0,271743 dolar olarak tahmin ediyor.

Cardano 30 günlük fiyat tahmini. Kaynak: PricePredictions

Yapay zeka, hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD), Bollinger Bantları (BB), göreceli güç endeksi (RSI) ve ortalama gerçek aralık (ATR) gibi göstergelere dayalı tahmin yapıyor. Yukarıdaki grafikten de gördüğünüz üzere platform, ADA’nın mevcut fiyatına kıyasla %7,72 oranında düşeceğini öngörüyor.

Yapay zeka Ağustos sonu için LUNC fiyatını belirledi

Terra Classic’in (LUNC) fiyatı, Binance’in Terra ağ yükseltmesine desteğini açıklamasının ardından kısa bir süreliğine fırladı. Bununla birlikte, LUNC fiyatı son günlerde düşüş kaydediyor. Ne yazık ki makine algoritmaları Ağustos ayı sonuna kadar işlerin daha iyi olacağını tahmin etmiyor. Nitekim, kripto para izleme ve tahmin platformu PricePredictions’ın kullandığı gelişmiş makine öğrenimi algoritmaları, Terra Classic’in 31 Ağustos 2023’te 0,000076 dolardan işlem göreceğini öngörüyor. Bu da mevcut durumuna kıyasla LUNC fiyatında %5,66 oranında düşüş anlamına geliyor.

LUNC 30 günlük fiyat tahmini. Kaynak: PricePredictions

Bu arada, kripto analiz web sitesi TradingView’deki 1 günlük teknik analiz (TA) göstergeleri de düşüş eğiliminde. Bu doğrultuda, hareketli ortalamalar (MA) 14’te ‘güçlü satış’a işaret ediyor. Ayrıca, 8’de ‘nötr’de yer alan osilatörlerden türetilen özetler 15’te ‘satış’ı gösteriyor. Bu faktörler göz önüne alındığında, yapay zekanın tahmininin gerçekten de doğru çıkması mümkün. Bununla birlikte, Binance duyurusunu takiben LUNC fiyatındaki artış, dijital varlığın olumlu bir gelişme tarafından itilmesi halinde gelgiti tersine çevirme ve ters yönde hareket etme kapasitesine sahip olduğunu gösteriyor.

LUNC 1 günlük göstergeler. Kaynak: TradingView

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x