Shiba ekosistemindeki Shibarium test ağında önemli bir dönüm noktasına ulaşıldı

Investing.com – Shiba Inu ekosisteminin katman 2 ağı olarak çalışması için geliştirilen Shibarium projesinin test ağı çalışmaları devam ediyor. 

Testnet’in yeni başlamasına rağmen proje kısa süre için önemli bir topluluk benimsemesi kaydetti. Hızla büyüyen testnet ağında son bildirimlere göre Puppynet, bu hafta itibarıyla 100 bin cüzdana kaydıyla önemli bir dönüm noktasına ulaştı

Shibarium geçtiğimiz günlerde başka bir ağdan klonlandığı iddialarıyla çok sayıda kişinin eleştirisine maruz kalmıştı. Shibarium ağının klonlandığı iddialarına yanıt veren geliştiriciler, zincir kimliği konusunda bir ihmal olduğunu kabul ederek test ağının zincir kimliği değiştirildikten sonra ağ, 24 Mart’ta yeniden başlatıldı.

Ancak son söylentiler, geliştiricileri, Shiba Inu’yu benimseyen projeleri ve kullanıcıları çok fazla etkilememiş gibi gözüküyor. Geçen hafta zincir kimliğinin sıfırlanmasının ardından istatistikler sıfırlandı, ancak dün itibarıyla ölçümlerin yeniden zirveye ulaştığı kaydedildi. 

Shiba Inu’nun Puppynet’i devreye almasıyla işlem hacmi hızla yükselirken bu hafta günlük 145 bine yakın işlem adedine ulaştı. Ayrıca beta ağına şu anda 100bin üzerinde cüzdan bağlanmış durumda. 

Shiba Inu emin adımlarla ilerlemek istiyor

Shibarium’un beta sürümünde işlemler devam ederken Shiba’nın en bilinir geliştiricilerinden Shytoshi Kusama, son açıklamalarında 500 doğrulayıcının ağa katılmak istediğini söyledi. 

Bu gelişmenin yanında Shibarium geliştiricisi Unification, Shibarium için yeni bir cüzdan üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Geliştirilme aşamasındaki cüzdan ile katman-1 ve katman-2  ağları arasında iki yönlü kripto para transferinin gerçekleştirilmesi, staking faaliyeti ve ShibaSwap entegrasyonu gibi çoklu çözümler amaçlanıyor. 

Shibarium ile ilgili test çalışmaları devam ederken ekosistemin kripto varlığı SHIB, Mart ayında 0,00001035 – 0,000011 dolar aralığında daralan bir bantta hareket ettiği görülüyor. Bu hafta destek bölgesinden tepki alımları gören SHIB, dünden bu yana %2 değer artışıyla kısa vadeli düşen trendini kırmaya çalışıyor.

Shibarium ağının ana kripto varlığı olacak olan BONE ise 8 Mart’ta 1,8 dolara doğru bir tepki alımı gördükten sonra dik ivmeli bir düşüşe geçti ve bu hafta 1 dolar tabanına kadar geriledikten sonra bu noktada destek bulan bir görüntüye sahip.

Yazar: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir