CHP’den Cemal Canpolat açıklaması: Gereken yapılacak

CHP İstanbul İl Kongresi’nde adaylardan Cemal Canpolat’ın yaptığı konuşmayla ilgili eleştiriler sürerken, CHP’den yeni bir açıklama geldi.

‘İBB LİSTEYLE İŞE ADAM ALMAZ’

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Erdoğan’ın, partisinin grup toplantısında Canpolat’ın sözlerini yayımlamasına ilişkin şunları kaydetti:

“İstanbul İl Kongresi’nde adaylardan bir tanesi çıktı ‘Ben Ekrem İmamoğlu’na iş listesi veriyorum, almıyor’ dedi. Recep Tayyip Erdoğan bunu grup toplantısında paylaştı. Teşekkür ediyorum Recep Tayyip Erdoğan… CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi listeyle işe adam almaz. Güreşçiyi daire başkanı yapmaz. Bir görevliye 5 maaş vermez. Milletvekillerinin, bakanların, il başkanlarının listesiyle İstanbul’un çalışanlarını belirlemez.”

‘HADDİNİ BİLDİRECEĞİZ’

Başarır, kongrede İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef alan Cemal Canpolat’a da tepki göstererek şöyle konuştu:

“Ve bundan da bir arkadaşımız rahatsız olmuş, İstanbul İl Kongresi’nde söylenmiş. Onun için gereken yapılacak, o hadsize haddini bildireceğiz. Mersin, Adana, İstanbul, Ankara listelerle işe adam alınmıyor. Kim hak ediyorsa, kimin ihtiyacı varsa Ankara’nın, İstanbul’un, Mersin’in çocukları geliyor, CV’lerine bakılıyor.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x