Çöküşü Bilen Analist: Bitcoin İçin 5X’lık Zirve Yolunu Çizdi!

Lider kripto para güç göstermeye devam ettikçe analistler geleceğine daha iyimser bakıyor. Mayıs 2021’deki kripto piyasası düzeltmesini doğru şekilde tahmin eden bir analist de bunlardan birisi. Analist, her şey yolunda giderse Bitcoin (BTC)’nin piyasa yapısının şu anda potansiyel olarak 200.000 dolar işaretine yaklaşma yolunda olduğunu ileri sürüyor.

Bitcoin fiyatı ne zaman 200 bin dolara ulaşacak?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, lider kripto para Bitcoin 38 bin doların üzerinde kalmaya devam ediyor. Dahası, 40 bin dolara göz kırpıyor. Ancak, mevcut durumda hafif bir irtifa kaybıyla uçuşuna devam ediyor. Bu arada, ‘Dave the Wave’ takma adlı analist, Bitcoin’in aylık grafikteki hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD) göstergesinin BTC için güçlü bir yükseliş momentumuna işaret ettiğini söylüyor. Analistler, MACD’ı geleneksel olarak trend dönüşlerini tespit etmek ve trendleri teyit etmek için kullanır. Dave the Wave, bu göstergeye dayanarak, “Bitcoin, aylık MACD’sinde başka bir histogram bastı. Kaç kişi böyle bir şey bekliyor?” diyor.

Kaynak: Dave the Wave

Analistin grafiğine bakıldığında Dave the Wave’in BTC’nin 2025 Aralık ayına kadar 200.000 doların üzerine çıkacağını tahmin ettiği anlaşılıyor. Bitcoin fiyatının yükselişe geçmesiyle birlikte analist, BTC üzerinde çok fazla fikir birliği olacağını söylüyor. Ayrıca, BTC’nin bu hedefine ilk zaman çizelgesinden çok daha erken ulaşma olasılığını ortaya çıkaracağını belirtiyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Bana burada biraz sorun varmış gibi geliyor. BTC, teknik açıdan iyi görünüyor, ancak çoğu kişi bunu bekliyorsa, bu (karşıt bakış açısından) sorunlu hale gelir. Belki de bir yıl önden koşacak!

BTC bu kritik bölgeden çıkmaya çok yakın!

Dave the Wave, kısa vadeli dalgalanmaları filtrelerken Bitcoin’in uzun vadeli piyasa döngülerinin en yüksek ve en düşük seviyelerini kabaca yansıtmayı amaçlayan kendi logaritmik büyüme kanalları (LGC’ler) versiyonunu kullanıyor. Analiste göre Bitcoin neredeyse bir buçuk yıldır LGC’nin “alım bölgesinde” duruyor. Ancak, şimdi bu bölgeden çıkmaya çok yakın. Buradan hareketle analist, şu yorumu yapıyor:

BTC fiyatı yaklaşık bir buçuk yıldır, yani 17 aydır LGC’nin alım bölgesinde. Daha kaç ay var merak ediyorum… Grafikte 2018’den bu yana gölgeli bölge.

Kaynak: Dave the Wave

Bu arada, yazı sırasında Bitcoin, günlük bazda hafif bir kazançla 38.748 dolardan işlem görüyordu. BTC haftalık grafiğinde %2,6 yeşil bölgede duruyor. Ayrıca, aylık grafiğinde %12’nin üzerinde değer kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x