Eskişehir’de Macbeth Engelliler Günü için sahnelendi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Engelli Birimi bünyesinde hafta sonu boyunca organize edilen bir dizi etkinliğin bir halkası da Şehir Tiyatrolarının Macbeth adlı oyunu oldu. Dünya Engelliler Gününde Şehir Tiyatrolarının özel davetlisi olan engelliler Macbeth’i izledi.

ANKA’nın haberine göre oyun öncesinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi çalışanları ve şehir tiyatroları yetkilileri eşliğinde görme engelli vatandaşlara yönelik olarak oyunla ilgili anlatım ve dokunarak betimleme çalışması gerçekleştirildi

Sahnelenmeye başladığı ilk günden itibaren tamamen dolu salonda oynanan Barış Erdenk’in yönetmenliğini üstlendiği, Sabahattin Eyüboğlu’nun Türkçeleştirdiği, Özlem Belkıs’ın, William Shakespeare’in ünlü eserinden uyarladığı oyununu dekor tasarımını Emre Satı, kostüm tasarımını Medina Almaç Yavuz, ışık tasarımını Kerem Çetinel ve hareket düzenini Sibel Erdenk üstlendi. Oyunun müzikleri ise Gürkan Çakıcı’ya ait.

Oyunda Şehir Tiyatroları sanatçıları Ali Eyidoğan, Tolga Tümer, Mert Kırlak, Pınar Bekaroğlu Ciotta, Yalçın Özen, Gonca Yakut ve Berkay Gökçek rol alıyorlar. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x