FETÖ’ye övgüler dizen Bekir Bozdağ kendini böyle savundu: ‘Belli ki Can Atalay unutuldu…’

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili Bekir Bozdağ, Meclis Genel Kurulu’nda TİP Hatay Milletvekili Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin kararı okutması nedeniyle kendisine yönelik eleştirilere TBMM kürsüsünden cevap verdi.

Geçmişte FETÖ lideri Fethullah Gülen’i Meclis’te öven Bozdağ, şahsına yönelik haksız ithamlarda bulunulduğunu öne sürerek, “Belli ki Can Atalay unutuldu, Bekir Bozdağ üzerinden bir şey yapılıyor. Bir defa şunu söyleyeyim; FETÖ terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen terörist başıdır, bir terör örgütünün yöneticisi, kurucusudur, eli kanlı bir katildir. Ben bunu defalarca hem medyada hem burada söyledim ama 2011’de, 13 sene önce söylenmiş sözü sürekli getirip, benim daha sonra söylediklerimin hiçbirini yok saymak büyük haksızlıktır“ ifadeleriyle kendini savundu.

“İTHAM EDEREK BENİ YOLUMDAN VE DAVAMDAN KİMSE ALIKOYAMAZ”

Bozdağ, konuşmasında şunları söyledi:

Bozdağ şöyle devam etti:

“Benim ne yaptığım ortada, her şey de kayıt altındadır. Birkaç tane örnek alıp benim daha sonra yaptığım mücadeleyi ve bunları devletten ayıklamak için yaptığım gayreti, çabayı hiç kimse yok sayamaz. Terör örgütü vasfı olmadığı dönemde herkesin söylediklerini bir çıkarır yarıştırırsak neler olur. Ama biz dershanelerin, medya organlarının, eğitim kurumlarının, derneklerin kapatılmasında, yargının, adliyenin, emniyetin, ordunun, devletin tüm kurumlarına sızmış teröristlerin temizlenmesinde büyük bir fedakarlık yaptık. Bunları kayda geçirmek istedim bir kez daha. Artık bu konuda konuşmayacağım, iftira edenlerle hukuk önünde ayrıca hesaplaşacağımı buradan da ifade etmek istedim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x