İkinci Seçil Erzan vakası: Galatasaraylı Vedat da dolandırıldı

Sabah’ta yer alan haberde, bankacı Seçil Erzan’ın özellikle futbolcu ve iş insanlarına yönelik milyonlarca dolarlık dolandırıcılık olayı gündemdeki yerini korurken, bu kez aralarında emniyet müdürleri, polis memurları, cumhuriyet savcısı gibi devlet kademesinde çalışan kişiler ve yine eski Galatasaraylı futbolcu Vedat İnceefe’nin de aralarında olduğu kişilerin dolandırıldığı ortaya çıktı.

Olay 6 Haziran 2023 tarihinde meydana geldi. Bir polis memuru, Murat Ş., isimli kişi ile arkadaş ortamında tanıştığını, olay günü kahve içmek için çalışmış olduğu polis merkezine ziyarete geldiğini söyledi.

Seçil Erzan’ın yeni mesajları ortaya çıktı: Ben gidiyorum hoşçakalGüncel

POLİS MÜDÜRLERİNE AİT FATURA GÖSTEREREK GÜVEN KAZANDI
Sohbet sırasında polis memuru aracını satacağını, yeni bir araba alacağını para artarsa eşine de motosiklet alacağını söyledi. Murat Ş., kamu kurumlarıyla ortak çalıştığını iddia ederek, isterse kendisine ucuz fiyata kamu kurumlarının araç filosundan otomobil alabileceğini söyledi. Polis memurunun ikna olmadığını gören Murat Ş., ikna etmek için iddiaya göre iki emniyet müdürüne aldığını iddia ettiği araçların faturasını göstererek güven kazanmaya çalıştı.

Seçil Erzan kimden ne kadar aldı… Liste ortaya çıktıGüncel

BAHANELERLE SÜREKLİ PARASINI ALDI
Emniyet müdürlerine ait faturaları gören emniyet mensubu kendisine 470 bin liraya alabileceği aracın satışı için anlaşma yaptı. Murat Ş., ilk olarak polisten ikamet belgesi ve aracılık yaptığı için 82 bin lira hizmet bedeli talep etti. Polis memuru parayı gönderince Murat Ş., bu kez işlemlerin onaylandığını aracını bir an önce satmasını ve kalan parayı göndermesini istedi. Paranın yetişmesi için polis memuru kredi çekerek aracın ücretini gönderdi. 10 adet havale ile toplamda 666 bin 249 lira gönderen polis memuru her seferinde farklı bir bahane ile parasının alındığını fark etti.

Seçil Erzan’ın fikir anası Ponzi Mine… Yakalama kararı çıktıGüncel

DOLANDIRILDIĞINI ANLADI
Paranın alınması ve olayın üzerinden 5 ay geçmesine rağmen hiçbir hareket olmadığını fark eden polis memuru konuyu Murat Ş.’ye sorduğunda araçların tırlarla İstanbul’ geldiğini otoparkta ekspertiz işlemlerinin yapıldığını söyledi. Bir süre sonra araçlara kamu kuruluşundan şerh konulduğunu biraz daha beklemesi gerektiğini öğrenen polis şahsa kendisini dolandırdığını parasını geri iade etmesini istedi. Murat Ş., iddiaya göre yine bahanelere sarılınca polis memuru şahıs hakkında çevresinden araştırma yapmaya başladı.

Arda ve Emre’nin sır ziyareti… Bankayı zora sokacak kararGüncel

GALATASARAYLI VEDAT İNCEEFE DE PARA KAPTIRDI
Polis memurunun yaptığı araştırmada kendisine uygulanan yöntemle Murat Ş.’nin Ataşehir’de bulunan bir komiserden 1 milyon lira aldığını, emniyet müdürleri ve cumhuriyet savcısından da para aldığını öğrendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x