Şubat Ayı İçin Sıcak Bitcoin, Solana ve TAO Coin Tahminleri!

Ocak ayı, kripto para piyasası için önemli ölçüde dalgalanma ile karakterize edilen karışık bir aydı. Kripto analisti Valdrin Tahiri, Şubat için BTC, SOL ve TAO Coin için teknik resimlerini değerlendiriyor.

Bitcoin (BTC) 40.000 doların altına düşecek

BTC fiyatı 11 Ocak 2024’te 49.114 dolara ulaştığından bu yana düştü. Aşağı yönlü hareket, 18 Ocak’ta yükselen bir destek trend çizgisinin kırılmasına neden oldu. Zıpladıktan sonra BTC, 30 Ocak’ta trend çizgisini direnç olarak doğruladı (kırmızı simge). Bu, mevcut aşağı yönlü hareketi başlattı. Günlük RSI reddedilmeyi meşrulaştırıyor.

Piyasa yatırımcıları RSI’ı aşırı alım veya aşırı satım koşullarını belirlemek ve bir varlığı biriktirmeye veya satmaya karar vermek için bir momentum göstergesi olarak kullanır. 50’nin üzerindeki veriler ve yükseliş eğilimi boğaların hala avantajlı olduğunu gösterir. Ancak, 50’nin altındaki veriler bunun tersini işaret eder. Trend çizgisi fiyatı reddederken, gösterge 50 (kırmızı daire) tarafından reddedildi. Düşüş devam ederse BTC’nin 37.000 dolar seviyesindeki 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesine gerilemesi olası. Bu da mevcut fiyatından %12 düşüş anlamına gelecektir.

BTC Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bu düşüş eğilimindeki BTC fiyat tahminine rağmen, 45.100 doların üzerindeki bir günlük kapanış düşüş senaryosunu geçersiz kılacak ve yeni yılın en yüksek seviyelerine yol açabilir. Bitcoin fiyatının bu durumda %17 artışla 49.100 dolara yükselmesi mümkün. Kripto para traderları XForceGlobal ve TheTradingHubb, Bitcoin fiyatının düzeltilmesinin bitmediğine inanıyor. Bununla birlikte, son aşağı yönlü hareketten önce 45.000-46.000 dolar civarında başka bir yüksek tahmin ediyorlar.

Solana (SOL) 120 doların üzerine çıkacak

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Solana fiyatı 25 Aralık 2023’te 126 dolara ulaştığından beri düştü. Bu düşüş 23 Ocak’ta 79 dolara kadar devam etti. Ancak SOL fiyatı o zamandan beri arttı. Yukarı yönlü hareket sırasında 88 dolarlık yatay alanı geri aldı. Ayrıca, azalan direnç trend çizgisinden çıktı. Dahası, günlük RSI 50’nin üzerine çıktı. 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesi 30 Ocak’ta SOL’u reddettiğinden (kırmızı simge), direnç trend çizgisine ve 88 dolar yatay alana geri döndü. Alan tutarsa, SOL’un sıçraması mümkün. Böylece, % 30 artışla 125 dolara yükselir.

SOL Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş SOL fiyat tahminine rağmen, 88 doların altında bir kapanış, 68 dolardaki bir sonraki en yakın desteğe %30’luk bir düşüşü tetikleyebilir. Kripto para traderı Bluntz, aynı sonuca varmak için Elliott Wave teorisini kullanıyor. Bu doğrultuda analist, “…Burada yüksek 80 dolarlara geri çekilirsek şaşırmayın,” diyor.

Bittensor (TAO Coin) için karlarda %55’lik düşüş var!

Üç günlük zaman diliminin teknik analizi, TAO Coin fiyatının 2023 Mayıs’dan bu yana hızla arttığını gösteriyor. Yukarı yönlü hareket Kasım ayında hızlandı ve neredeyse tamamen parabolik hale geldi. Dün fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 480 dolara ulaştı. Ancak, Elliott Wave Teorisi ve RSI verileri tepenin yakın olduğunu gösteriyor. En olası sayım, fiyatın Mayıs 2023’te (beyaz) başlayan yukarı yönlü bir hareketin beşinci ve son dalgasında olduğunu gösteriyor. Bu durumu 3 günlük RSI’daki (yeşil) düşüş eğilimi de destekliyor. Dolayısıyla, TAO Coin zirveye ulaşırsa %55 düşüşle 220 dolardaki en yakın desteğe gerilemesi olası.

TAO Coin 3 Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Düşüş yönündeki TAO Coin fiyat tahminine rağmen, beşinci dalganın uzaması 717 dolar seviyesindeki bir sonraki dirence doğru bir artışı tetiklemesi olası. Bu da token için %65’lik bir artışa anlamına gelecektir.

Makaledeki görüş ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x